تبلیغات
.: @ :. هـــپـــلـــی دات آی آر .: @ :. - چیزهایی كه باید در باره تاتو بدانید


عضویت در خبرنامه : با عضویت در خبرنامه سایت تمامی مطالب سایت + مطالب ویژه اعضا به ایمیل شما ارسال میشود.

نام :
ایمیل:
           

WwW.HAPALY.IR

کد بنر سایت

wWw.HAPLY.Ir 

چیزهایی كه باید در باره تاتو بدانید

دكتر امیر هوشنگ احسانی متخصص پوست-تاتو عملی است كه با رنگ‌های مختلف برای زیبایی و به ندرت هم درمان انجام می‌شود. شایع‌ترین رنگ‌های مورد استفاده در تاتو سبز، قهوه‌ای و مشكی است البته رنگ‌های دیگری مانند سفید و قرمز هم ممكن است در تاتو استفاده شود.

عمق تاتو چقدر است؟
هرچقدر تاتو در عمق كمتری از پوست انجام شود، در آینده راحت‌تر می‌توان آن را از بین برد، اما متاسفانه در بیشتر تاتوهایی كه توسط افراد تازه‌كار و ناشی انجام می‌شود، رنگ به صورت عمقی در پوست قرار داده می‌شود. در ضمن از بین بردن تاتوهایی كه با رنگ‌های تركیبی مانند قرمز و سفید انجام شده است به مراتب سخت‌تر از رنگ‌هایی مانند آبی، سیاه و قهوه‌ای است.


اولین مشكل عفونت بعد از تاتو است كه می‌تواند شامل عفونت ویروس مانند تبخال و یا عفونت باكتریایی مانند زرد‌زخم و یا عفونت‌ قارچی در محل تاتو باشد. معمولا این عفونت‌ها با درمان از بین می‌روند اما عفونت‌هایی مانند اچ‌آی‌وی، هپاتیت هم وجود دارند كه ممكن است در زمان تاتو به فرد منتقل شوند؛ این عفونت‌ها گاهی ممكن است تا مدت‌ها به صورت نهفته در بدن فرد باقی بمانند و در آینده تظاهر كنند. یكی دیگر از مشكلات عمده ناشی از تاتو واكنش بدن به رنگ و ایجاد حساسیت است. وقتی یك ماده خارجی به زیر پوست وارد می‌شود، بدن تشكیل گرانولوم می‌دهد. گرانولوم در واقع واكنش بافت بدن در برابر رنگ به عنوان یك ماده خارجی است كه در درصدی از تاتوها ممكن است، بروز كند. این گرانولوم‌ها به شكل گلوله‌های سفت و برجسته زیر پوست ظاهر می‌شوند و گاهی با درد، خارش و سوزش همراه هستند و درمان آنها بسیار سخت است.
شما به عنوان یك پزشك تاتو را توصیه می‌كنید؟
بله، من گاهی در موارد لزوم به برخی از بیمارانم تاتو را پیشنهاد می‌كنم، اما به‌ندرت و در مواردی كه راه‌حل دیگری وجود نداشته باشد. به طور مثال فردی كه لبش دچار لك و پیس است و با درمان‌های دارویی و لیزر نتوان برای او كاری انجام داد و یا لك و پیس‌های ثابتی كه در پوست وجود دارد و قابل درمان نیست، بیمار را به یك تاتو كار مورد تایید ارجاع می‌دهیم.
بعد از انجام تاتو باید چه نكاتی را رعایت كرد؟
بعد از تاتو باید از آنتی‌بیوتیك‌های موضعی و خوراكی استفاده شود و بعد از گذشت یك روز از انجام تاتو باید مدام آن را شست و تمیز نگه داشت.
مرتبط با : تاتو  -  تاتو ابرو  -  دانستنی ها  -  خطرهای این کار  - 

نویسنده : Admin | تاریخ : 1387/11/30 | موضوع: | | نظرات ()|
CopyRight © 2008 - 2009
HAPALY.IR - Iranian fuuny Website , All Rights Reserved
RSS | Email | Powered By HAPALY.IR | Design By Mojtaba Sedaghat